Najlepiej płatne zawody w Polsce

W 2016 roku odnotowano w Polsce najniższe bezrobocie, według analityków rok 2017 będzie należeć do pracownika. Dla wielu osób może być to ogromna szansa na znalezienie nowej pracy, z większym wynagrodzeniem. Jakie zawody mają największą szanse?

Według Gus bezrobocie jest na poziomie 8,2 proc. Znaczy to że znalezienie pracy nie powinno być problemem. Które zawody są najlepiej płatne?

 

Top 10 specjaliści

 

10Specjalista ds. e-commerce

Coraz więcej przedsiębiorstw kierunkuje swoją sprzedaż w internecie. Jest bardzo duży wzrost jeżeli chodzi o dokonywanie zakupów drogą internetową, dlatego też kandydaci na stanowiska e-handlowca nie powinni narzekać na brak pracy. Najlepsi w tej branży mogą liczyc na wzrost wynagrodzenia.

 

9Key Account Manager

Ciekawe oferty pracy dostaną key account managerowie. Największe zapotrzebowanie będzie z branży farmaceutycznej. Jest to bardzo pożadany zawód, który gwarantuje bardzo wysokie zarobki. Obowiązki key managerów to min. zarządzanie procesami opierającymi się na obsłudze klienta.

 

8Energetyka

To jeden z najlepiej rozwijających się sektoró w polsce. W tej branży można liczyć na wynagrodzenie na poziomie 5000-6000 złotych miesięcznie.

 

7Analityk finansowy

Analitycy finansowi przygotowują analizy finansowe oraz cykliczne raporty, aktywna wspołpraca z menadzerami, księgowoscią  firmy, pomagają  w projektach tworzenia budżetu rocznego. Wynagrodzenie miesięczne przedstawia się na poziomie 6000 złotych netto miesięcznie.

 

6Project manager

Dużym zainteresowaniem będą się cieszyli doświadczeni kierownicy projektów. W 2017r bardzo wzrośnie popularność pracy projektowej w miedzynarodowych organizacjach. Najlepsze oferty mogą dostać project managerowie któży mają róznorodne doswiadczenie.

 

5Inżynier

Duża dostępność wykwalifikowanych pracowników ze znajomością języków obcych, strategiczna lokalizacja Polski w świecie, ściąga do Polski mase inwestorów z branży produkcyjnej. Dzięki temu inżynierowie mogą liczyć na wyższe wynagrodzenia i większy wachlarz oferowanych ofert pracy. Duże zapotrzebowanie na inżynierów procesu, jakości, oraz branży badań i rozwoju, sprawi że rok 2017 będzie dla nich owocnym rokiem.    

 

4Starszy programista .NET

Średnia miesięczna na tym stanowisku wynosi 6000 złotych netto. DO obowiązków należą min. tworzenie i integracja sstemów informatycznych, obsługa baz danych. Jest to dość nowy język programowania i bardzo szybko rozwijający się. Programiści pracują na rozbudowanych środowiskach programistycznych. 

 

3Starszy programista JAVA

Do obowiązków programisty JAVA nalleżą: projektowanie rozwiązań informatycznych mających na celu realizowanie wymagan określonych przez analityków, tworzenie oprogramowania i dokumentacji technicznej do programu. Śrefdnie miesięczne wynagrodzenie to 6300 złotych miesięcznie.

 

2Starszy developer

Do obowiązków starszego developera należy: kreowanie, testowanie i rozwijanie nowych technologii informatycznych. W tym zawoeidze można liczyc na zarobki około 6600 złotych miesięcznie.

 

1Architekt IT

Najlepiej opłacałnym zawodem w polsce jest Arkitekt IT. Arichitekt systemów informatycznych zajmuje się projektowaniem systemów jest odpowiedzialny za ich kontrolę i ich wdrożenie a także administrują nimi w przestrzeni firmy. Jeżeli interesuje cię zarabianie powyżej 8600 złotych netto miesięcznie, aplikuj na stanowisko Architekt IT.