Tereny inwestycyjne na śląsku

 

 

    Obszar województwa śląskiego jest jednym z najszybciej rozwijających się pod kątem biznesu regionem w Polsce.

Zamieszkiwany jest przez 2,5 mln osób, szczególnie mocno rozwinięta została sieć komunikacyjna oraz dostęp do stanowisk pracowniczych na tym terenie.

Niewątpliwie dzięki temu, dużą popularność zyskały tereny inwestycyjne w wielu miastach województwa śląskiego, są ta miasta jak Myszków, gdzie oferty pracy wzrosły diametralnie a jest to ściśle związane z inwestowaniem w nową budowę hal produkcyjno - magazynowych oraz budynków biurowych.

Tempo rozwoju struktur komunalnych nabrało tempa, przez co powstały nowe miejsca pracy w takich dziedzinach jak wszelkiego rodzaju usługi, składy, parki technologiczne oraz produkcja urządzeń obsługi komunikacji samochodowej.

Jedną z najlepszych lokalizacji w Polsce, która znajduję się w pobliżu autostrady A4, są działki inwestycyjne o powierzchni od 11 do 25 tys. m2. Jest to teren miasta Gliwice, które uchodzi za jedno z najlepszych miast pod kątem zatrudnienia ludzi i obszarów pracy.

Następnym miastem na Śląsku o atrakcyjnych działkach inwestycyjnych jest Zabrze, gdzie 11,5 tys. m2., przeznaczone jest na usługi i handel. Obszar ten jest położony w sąsiedztwie terenów mieszkaniowych oraz obiektów handlowych.

W Rudzie Śląskiej natomiast powierzchnia terenów inwestycyjnych wynosi od 1,7 do 10 tys. m2, jest zlokalizowana blisko aglomeracji śląskiej przy nowej trasie N-S. Wszystko to ma przeznaczenie na obiekty produkcyjne, magazynowo - składowe, usługowe oraz handel.

Następnym wielkim miastem pod kątem przemysłu i terenów inwestycyjnych są Katowice, działki inwestycyjne występują na trasie Katowice - Gliwice i mają wjazd i wyjazd w obu kierunkach. Jest to bardzo korzystna lokalizacja, ponieważ jest to samo centrum Śląska, tereny mają powierzchnie od 2 do 7 tys. m2, są one głównie przeznaczone pod usługi komercyjne, publiczne oraz handel.

Dlatego Śląsk stał się niewątpliwie kolebką biznesu, w każdym z tych miast rośnie liczba nowych miejsc pracy. Oferty pracy w Myszkowie, Katowicach, Gliwicach, Rudzie Śląskiej zyskują na swej atrakcyjności i stają się wspaniałym źródłem zaspokajania podstawowych potrzeb każdego człowieka.